O tom, jaký je COLOSTRUM pro děti zázrak, jsme psali už mockrát.

Už tady nemusíme opakovat, že je skvělé na podporu imunity, že je báječným zdrojem vitamínů a minerálů, že může podporovat trávení, že má antibakteriální účinky a může tudíž chránit před viry a bakteriemi. Jejda, už to zase děláme, zase ho vychvalujeme. Evidentně nám není pomoci ☺. Co všechno colostrum obsahuje, zjistíte tady.

Nicméně, máme pro vás pár tipů, jak Colostrum propašovat do jídelníčku vašich dětí, aniž by si toho všimly, a vy se tak mohli potutelně usmívat, že jste nad nimi vyzráli.

Tobolky nebo prášek?

Vybrat si můžete ze dvou variant. Colostrum v tobolkách, a nebo jako prášek. Každý má rád něco jiného. 

S tobolkami se dobře cestuje, nemusíte odměřovat dávky jako u prášku, snadno si je vezmete kamkoliv s sebou a neudělají vám takový čurbes, když se sáčku chopí děti a obsah vysypou.

Co se týče prášku, můžete si dávkovat podle potřeby a je trošku levnější. Má krásnou růžovou třpytivou barvu. Někdy je to právě tento argument, který u dětí zabere. Ale je kyselejší než colostrum v tobolkách. U prášku nemají děti pocit, že užívají "tabletky" a nebuduje se u nich návyk na "něco si ráno zobnout".

A taky platí, že z tobolek se dá prášek snadno vysypat, kdežto z prášku tobolky neuděláte.

Některé děti, přibližně od 4 let, už jsou schopny tobolky bez problému spolknout. Známe i prcky, kteří je jedí jako bonbony, jen tak samotné. Colostrum se jim práší od pusy a je to velká legrace ☺. Není jen jediný správný způsob, jak colostrum zařadit do jídelníčku. Vždy záleží na dítěti. 

Pokud byste přece jen chtěli nějakou inspiraci, tak tady je.

7 tipů, jak propašovat colostrum dětem do jídla

Pokud máte ještě malé dítko, které tobolku nespolkne, a přesto byste mu rádi dopřáli to nejlepší na imunitu, zkuste mu kolostrum zamíchat v podstatě do čehokoliv. Může to být cokoliv, co má rádo a v čem nebude čekat žádnou záludnost ☺.

Jediné, co musíte ohlídat, je teplota pokrmu, do kterého colostrum přidáte. Nesmí být vyšší než 70°C. Přidejte ho klidně do polévky, do omáčky, kamkoliv. Jen ne do vařící. Teplota 70°C je velmi vysoká. Tak horkou potravinu dítěti určitě nedáváte, protože jinak by si spálilo jazýček. Nasypte colostrum do jídla až tehdy, když je teplota přijatelná, a bude to v pořádku.

Vyzkoušejte některý z těchto tipů:

  1. Zamíchejte Colostrum do jogurtu, kefíru, lipánku, nebo jakékoliv jiné mléčné dobroty.
  2. Přidejte Colostrum do ovocného smoothie.
  3. Posypte lívance směsí Colostra a skořice.
  4. Přidejte Colostrum do ovesné snídaňové kaše.
  5. Vylepšete Colostrem mléčný banánový shake s kakaem.
  6. Přidejte Colostrum do směsi na kakaové nepečené kuličky.
  7. Zamíchejte Colostrum do pudinku, jakmile trochu vystydne.

Máte doma prcka s mlsným jazýčkem, který Colostrum ve všem vyčmuchá? Zkuste colostrum rozdělit do pidi dávek a přidávejte je do jídla během dne. Přiměřeně - trošku sem - trošku tam. 

Vysmáté dítě se lžičkou v ruce a colostrem v misce

A jeden malý tip nakonec. Colostrum bylo kdysi potravinou jen pro vyvolené. Podejte to jako medaili pro nejhodnějšího kluka a nejlepší holku, kteří si můžou svoje oslintané lízátko namočit 3x denně do colostra a dát si tak sladkokyselou odměnu :-). 

Věříme, že vás tipy budou inspirovat a případně vám usnadní dodání dětem dostatek vitaminů a minerálů, které jsou pro ně tak potřebná. 

Zkušenosti našich zákazníků:

Marki: "Dětem rozmíchám v přesnídávce, sní bez problémů. Rychleji se dostaly z nachlazení. Uvidíme, co přinese delší užívání 😊"

Andy: "Nemá žádnou výraznou chuť ani zápach, jako od konkurenční značky. Když náhodou zapomenu posypat jogurt, koukají na mě, jako bych zapomněla dát do svíčkové mrkev. :-) Výrazná růžová barva pro holčičky. Colostrum pro děti dávám jako prevenci. Od té doby, co ho mé děti užívají už půl roku pravidelně nejsou téměř vůbec nemocné. Maximálně pár dnů slabá rýma a i kašel je za dva dny pryč. Než jsem tenhle růžový prášek objevila, trpěla mladší na záněty ucha, teď už máme klid! :-) Bez colostra už ani ránu. A protože mám děti dvě a vážně to funguje, kupuji už jen velké 100 g balení." 

Lenka: "Výhodné balení za super cenu. Kolostrum v prášku je skvělé, sypeme ho do jogurtu a přesnídávek. Dětem se jí líp než tobolky. Případně tobolku rozděláme a vysypeme. U práškového kolostra je i lžička, což mě příjemně překvapilo. I když děti přepadne rýma, tak s kolostrem ji zvládají mnohem líp. Už je to standardní výbava naší lékárničky."

Budeme moc rádi, když nám napíšete, jaký  způsob podávání jste si oblíbili u vás doma. 

A pokud zatím ještě váháte, jestli je pro vás a vaše děti colostrum to pravé, můžete si přečíst článek o podpoře imunity u dětí. 

Pokud váháte, jestli pro vás bude vhodnější colostrum v prášku nebo v tobolkách, zkuste výhodný balíček z obou variant.