Oslabená imunita po antibiotikách - téma, které trápí spoustu lidí.

Jak se říká „nemoci nechodí po horách, ale po lidech“. Většina z nás se občasné nemoci, nachlazení, „rýmičce“, zkrátka nevyhne.

Náš imunitní systém umí být velmi silný a dokáže si s ledasčím poradit. Musíme mu ale trochu pomoci. Dostatkem pohybu na čerstvém vzduchu, zdravou stravou, psychickou pohodou, otužováním se.

Pokud jsme dlouhodobě vystaveni faktorům oslabujícím imunitu, stresem, užíváním antibiotik, smogem v zimním období, je důležité imunitu posilovat.

Pravdou je, že virové onemocnění, se kterým se náš organismus vypořádá, zlepšuje naši přirozenou biologickou imunitu.

K vykurýrování mnohdy stačí čaj s medem a citrónem a pár dní poležet v posteli. V horším případě musíme k lékaři, od kterého často odcházíme s předpisem na antibiotika.

Zda jsou antibiotika vždy tou správnou cestou si netroufáme hodnotit. Někdy určitě ano.

Jisté však je, že v dnešní době jsou antibiotika často nadužívána, a než by se lékař snažil o nějakou hlubší analýzu příznaků nemoci, pro jistotu předepíše antibiotika.

Začarovaný kruh

Antibiotika bohužel likvidují užitečnou střevní mikroflóru. Tím naši imunitu oslabují. Pak už stačí málo, aby nás skolila další infekce. Šup k lékaři. Ten naordinuje jiná antibiotika a dostáváme se do začarovaného kruhu. Nemoc -> antibiotika -> oslabená imunita -> nemoc -> antibiotika -> oslabená imunita ...

Jak z tohoto vysilujícího kruhu ven? Co nejdříve po ukončení léčby antibiotiky obnovit střevní mikroflóru a posílit celkovou obranyschopnost organismu.

Colostrum

K tomu nám může výrazně pomoci Colostrum.

Colostrum znali již staří Řekové, Inkové a válečníci. Dobře věděli jak skvělá je to surovina. Colostrum nazývali “darem od bohů”.

Až moderní medicína, společně s objevem antibiotik, zatlačila colostrum do pozadí.

Naštěstí se čím dál více lidí obrací k dávným zkušenostem a moudrým radám našich předků, a znovuobjevují Colostrum. My sami jsme si colostrum zamilovali. Je to úžasný zdroj cenných látek. Tady se dozvíte co všechno Colostrum obsahuje.

Existuje mnoho odborných studií, které se účinky colostra zabývají. Například v roce 2007 byla v New Microbiology zveřejněna studie o účincích colostra. Vědci v ní došli k závěru, že colostrum (kolostrum) představuje snadno dostupný terapeutický nástroj k prevenci a léčbě mnoha lidských mikrobiálních infekcí.

Někdy je užití antibiotik bohužel nezbytné, ale se silnou imunitou máme mnohem větší šanci se jim vyhnout.

Vyvážená strava, zdravý životní styl, pravidelný pohyb, „slunce v duši“… a Colostrum 😁 Zkuste ho taky.